ارسال رایگان برای خریدهای بالای 150هزار تومان

سوالات متداول

در ایرام مأوا، جهت تهیه و فرآوری روغن شترمرغ، از چربی های کشتار روز سطح کشور جمع آوری شده و فرآوری می شود. یکی از شاخص های اصل بودن روغن شترمرغ مأوا، دو فاز شدن روغن می باشد و موقع چرب کردن سریع جذب پوست می شود .

بزرگان طب سنتی و اسلامی از خواص اعجاب انگیز روغن شترمرغ بسیار سخن گفتند .
روغن شترمرغ دارای اسیدهای چرب بسیار مفیدی می باشد و در کل روغن گرمی می باشد که باعث گرم شدن محل درد شده که رگها و عضلات را باز می کند .

روغن شترمرغ به خاطر وجود امگا 3 و 6 و 9 و دارا بودن ویتامین های گروه ای و دی و همچنین قرار گرفتن در دسته روغن های ریز مولکول که شبیه سلول های پوست انسان می باشد، کار ترمیم پوست را انجام می دهد و بر روی زیبایی تأثیر می گذارد.

در دمای اتاق که 25 درجه می باشد این روغن به صورت مایع و روان است و در هوای سرد یخ می بندد.
روغن را وقتی روی پوست خود چرب می کنید پس از پنج دقیقه سریع جذب می شود و اثری از روغن نمی باشد این یکی از راه های شناخت اساسی روغن شترمرغ می باشد چون ریز مولکول بوده و سریع باید جذب شود .

روغن شترمرغ بیشتر با پوست های خشک و معمولی سازگاری خوبی دارد اما برای پوست های چرب باید قبل از استفاده از روغن همیشه صورت یا پوست را با صابون شست تا چربی پوست شما از بین رفته و روزنه های پوست شما باز شده و سریعتر روغن شترمرغ جذب شود .

یکی از خواص شگفت انگیز روغن شترمرغ، درمان سوختگی های سطحی می باشد که بعد از مدت یک هفته درمان می شود و هیچ گونه لکی بجا نخواهد گذاشت و بافت های آسیب دیده رو ترمیم می کند .

مدت نگهداری روغن شترمرغ 3 سال می باشد که خواص خود را از دست نخواهد داد. در این مدت زمان، حتماً باید در جای سرد و دور از نور خورشید نگهداری شود تا اسیدهای چرب مفید و ویتامین ها از بین نرود .

امگا 3 و 6 و 9 – ویتامین ای و دی – اسید استئاریک – اسید لوریک – اسید میریستیک – اسید پالمیفولئیک – اسید لینولئیک – اسید پامیفوئیک – اسید ارچیدوک

روغن شترمرغ بستگی به تغذیه شترمرغ دارد که چه فرمول جیره ای تنظیم و در چه فصلی باشد. ولی به طور معمول سفید مایل به کرم یا زرد رنگ می باشد .

تا این لحظه هیچ گونه انتشاری از ضرر روغن شترمرغ بیان نشده چون یک روغن کاملاً طبیعی و ارگانیک می باشد.

به علت سنگینی بعضی از اسید های چرب طبیعی در داخل خود روغن که باعث ته نشین شدن می شود و حالت دو قسمت یا به اصطلاح دو فاز می شود که فاز بالایی شفاف و پایین کدر می باشد .

به دمای بالای 60 درجه حساس می باشد به همین دلیل فرآوری انجام شده روی روغن از این دما تجاوز نمی کند.

  •  تاثیر بر روی پوست صورت و دست و گردن:
بستگی به پوست هر شخص دارد و بطور معمول از 75 روز تا 4 ماه مداوم روزی دو مرتبه استفاده شود تا طول درمان تکمیل شود .


  •  تاثیر بر روی دردها :
باز هم به نوع درد هر فرد دارد ولی دردهای سطحی یا کشیدگی های و رگ به رگ شدن کوچک بعد از مصرف سه روز، روزی دو مرتبه همراه ماساژ درمان خواهد شد.
ولی دردهای شدید 15 الی 20 روز درمان می شود .

شترمرغ، برعکس مرغ می باشد. بیشترین گوشت مرغ در سینه آن می باشد ولی در شترمرغ، جفت رانها بیشترین گوشت را دارا می باشد و سینه کلاً دارای چربی می باشد و مقداری چربی روی روده ها و مقداری روی کمر این پرنده می باشد که بصورت جداگانه فرآوری می شود.

بله قابل خوردن می باشد ولی قبلش باید فرآوری، بو گیری و … شود تا بتوان بهتر و با کیفیت بالاتر استفاده شود و اخیراً داخل کشورمان روغن خوراکی شترمرغ بین مردم در حال مرسوم شدن است.

جهت تهیه عصاره زعفران، روغن کنجد و زیتون و درصدی از زعفران خشک شده طی دمای مشخص خوابانده می شود و عصاره زعفران به داخل روغن کشیده می شود. امروزه از زعفران در زیبایی و جوان سازی پوست استفاده می شود که خواص بسیار زیادی دارد و باعث تقویت و بافت های پوست می شود.
برای آشنایی و اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید …

روغن زالو و خراطین دو تا روغن فرآوری شده از کرم می باشد که تأثیر بسیار زیادی بر روی جوان سازی و رفع چین و چروک و تقویت و شادابی پوست دارد که در کرم لایه بردار ایران مأوا استفاده می شود.
برای آشنایی و اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید …

گیاهانِ طبیعی خواص زیادی از ویتامین ها را دارا می باشند که مخلوط چند گیاه در صابون، تأثیرات روی پوست شما را دو چندان خواهد کرد و باعث شادابی پوست و تقویت سلول های آن خواهد شد .
برای آشنایی و اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید …

تأثیرگذاری این روغن بر روی دردهای کل سطح بدن می باشد که شما می توانید مقداری بر روی قسمت درد مالیده و ماساژ دهید تا به راحتی جذب پوست تان شود و تأثیر خود را سریعاً بر روی درمان درد شما بگذارد.
در این روغن، از روغن گیاهانی که بر روی درد تأثیرگذار هست استفاده شده؛ مثل روغن خشخاش و روغن فلفل قرمز که در کنار ویتامین هایی که دارند یک مسکن بسیار قوی بوده و به خاموش کردن درد سریعاً کمک می کند.
برای آشنایی و اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید …